23 Ocak 2011 Pazar

TATLI MI TATLI BALPARENİN TATLI ETKİNLİĞİ

  
       Sevgili Balpare 'nin etkinliğini yakaladım sonunda...Blogunda iyice acıklamıs
tatlı faaliyetini sizde uygulayabilirsiniz.Ben madde madde belirtiyorum sorularının cevaplarını bakalım hosuna gidecekmi?
  Ben irmikli top tatlıyı denedim ve yorumlarımda asagıda...sevgiler...  • Tadı güzeldi bana sekerpareyi andırdı ama daha tok bir tadı var.
  • Yaptığım gün ailecek yedik ertesi gün annemin arkadası ve kızı gelmişti onlara ikram ettik...rejimde olmalarına ragmen yediler :)
  • Sunumu hindistan cevizi ve fıstıkla yaptım resimdeki gibi
  • Yanında daha önce yaptıgım macaronlar vardı ve cay ikram ettik.
  • Galiba serbeti biraz az geldi bana sadece kuru oldugunu soylediler ama tadı güzeldi
  • Gelelim basıma gelenlere; O günü annemle carsıda gecirdikten sonra eve gelince hızla yemek yapmaya koyulduk...Balık yapıcaktık babam balıkları aldı annem salataları yaparken bende balıgın yanına tatlı gider diyerek basladım tatlıyı yapmaya...Faakaaatt evde yumurta kalmamıs hoppala git bi kosu yumurta al neyseki babam gidiverdi :)) sonra tarifteki gibi hamurumu hazırladım ama okadar cıvık oldu ki yuvarlayamadım...torbaya doldurup oyle sıkayım dedim olmadı sonra torbadan kasıkla tepsiye dizdim ama nafile ezik büzük oldu...o sırada yemek hazırlandı bende o tepsiyi pişirdim...Yemek sonrası bu böyle olmayacak dedim biraz daha un ve irmik ekledim yine yumusak ama yuvarlanabilen bi hamur oldu ve yeniden pişirdim...Nihayet oldu ama anlayacagınız beni cok ugrastırdı...
       Herseye ragmen babam balık sonrası afiyetle yedi...sizlerede afiyet olsun...Ve tesekkürler Balpare....

0 kişi yazmış,sende yazmak istermisin?:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...